DunyaPOP.com - Dünya Pop Müzik Klipleri
Türk Silahlı Kuvvetleri, Mehmetçik VakfıAntonina

Arapça

Bulgar Çalga
Andrea
Antonina
Emilia

Hintçe

Japon Pop

Kore Pop

Moğolca

Özbekçe

Rusça

Antonina   Antonina 1999 Bulgaristan ikinci güzeli, eski model ve şimdinin Chalga müzik şarkıcısı.
   (Chalga, Türkçe Çalgı'dan geliyor. Bulgar halk müziğiyle Arap, Türk, Yunan ve Romen ezgilerinin karışmış hali. Bulgaristan'da ve Türkiye'deki göçmenler arasında en çok dinlenen müzik türü)
   Tam adı Antonina Ilieva, 16 Mayıs 1980'de Bulgaristan'ın Vratsa şehrinde doğuyor. Çocukluğundan beri şarkı söylemek, dans, resim ve şiir tutkusu var. Henüz 10 yaşındayken ilk şiirleri Vratsa'nın yerel gazetesinde yayınlanıyor. Yarışmalarda sergilediği dans koreografileriyle ödüller alıyor.
   14 yaşındayken modelliğe başlıyor. 1998'de önce Miss Vratsa, ardından Miss Augusta, Montana seçiliyor. Montana'daki katıldığı yarışmada Ruslan Mainov'ın "Back back mome Kalina" adlı şarkısını seslendiriyor. 1999'da ise katıldığı Bulgaristan Güzellik Yarışması'nda 2. oluyor.
   Yine aynı yıl "Aşk Hiçbir Şeydir (Obich Ne Tarsi)" ve "Güçlü" adlı iki şarkıyı çıkartıyor. Sonraki yıllarda bunu "Vesselina", "İmkansız", "Yalnız" ve "Kaç Defa" adlı şarkıları izliyor. O sıralarda oğlu Dennis'e hamile kalıyor ve 5 sene kadar şarkıcılığa ara veriyor.
   Antonina 2009'da "Poburkah se (Çıldırttın)" adlı parçasıyla geri dönüyor. Bunu "Goreshto (Ateşli)" izliyor. O sıralarda verdiği bir röportajda "Çoçuk hayatımdaki en önemli şeydi ve geçen bu 5 seneyi asla kayıp olarak görmüyorum. Onun nasıl büyüdüğünü görme şansım oldu, onunla geçirdiğim her dakika hayatımın en mutlu anlarıydı" şeklinde konuşuyor.
   Antonina 1.72 boyunda, siyah saçlı ve göz rengi koyu kahve. En sevdiği şarkıcılar: Preslava, Anelia, Galena, Desislava, Sofi Marinova, Azis ve Constantine, yabancı olarak da: Ceca Velickovic, Beyonce ve Enrique Iglesias. En sevdiği kitap "Murphy's Law backwards". Beğendiği filmler "Şeytanın Avukatı" ve "Gladyatör" Beğendiği oyuncular arasında Julia Roberts, Mel Gibson, Russell Crowe ve Dimitar Rachkov Krasi Ryadkov bulunuyor.
   Herşeyden biraz olacak şekilde yemek yemeyi seviyor. Sevdiği içki Viski kokteyleri. Hayatındaki en büyük aşkı oğlu Dennis. Artistik buz pateni ve jimnastik izlemeyi seviyor. En sevdiği çiçekler gül ve frezya. Yaz sıcağından hoşlanmıyor, serin havayı tercih ediyor.
(*) Bu yazıyı Antonina hakkında bulduğum Bulgar sitelerinden, önce Google Translate'le İngilizce'ye, oradan kendim Türkçe'ye çevirerek hazırladım. Şarkıların Türkçe isimlerinde ufak hatalar olabilir. Selçuk

Antonina - Hubavec

Antonina - Vishni

Antonina - Poburkah se

Antonina - Ateşli

Antonina feat DJ Niki - Welcome to BulgariaAntonina - Dali si struva

Antonina - Right There

Antonina - Obich Ne Tarsi

Rusya
Vintage

Güney Kore
BIGBANG

Güney Kore
TVXQ

Bulgaristan
Andrea

Lübnan
Haifa Wehbe

Özbekistan
Shahzoda

Yemen
Arwa

Bulgaristan
Emilia

Güney Kore
T-ARA

Moğolistan
Odnoo

Lübnan
Aline Khalaf

DunyaPOP

DunyaPOP sitesini Facebook'da izleyin!


InnoHosting - High Quality Web Hosting - 24x7 Chat + Phone Support - UK & USA - $4.99
~ w w w . D u n y a P o p . c o m ~

© 2011-2012 DunyaPop.com - Tasarım ve içerik: Selçuk